wirtualny spacer
Zarezerwuj

Miejsca warte obejrzenia w Tatrach

wyciąg

Wybór odpowiedniego miejsca na wypoczynek często stanowi problem. Duży kłopot sprawia przede wszystkim podjęcie decyzji pomiędzy górami, morzem a krajem poza granicami Polski, jednak jeszcze większym problemem często jest decyzja do jakiego miasta się wybrać. Rodzinne ferie lub wakacje w górach można spędzić w wielu znanych miastach. Które z nich najbardziej zachwyca krajobrazem?

Każdy mieszkaniec Polski zna najpopularniejsze, górskie miejscowości. Zaliczają się do nich między innymi Zakopane, Krynica-Zdrój, Karpacz czy też Solina. Pomimo dużego zainteresowania przez turystów nie wszystkie miejscowości są równie atrakcyjne. Miejscem, w które zdecydowanie warto pojechać jest Zakopane. Miejscowość znana niemal każdemu zachwyca swoimi pięknymi widokami, różnego rodzaju atrakcjami i dużymi możliwościami. Tatry znane są ze swojej niesamowitej, góralskiej atmosfery, która wprawia każdego w zachwyt. Są to góry, które oferują duże możliwości jeśli chodzi o sporty zimowe - tutaj niezależnie od miasta można pojeździć na nartach, snowboardzie, skuterach śnieżnych, a nawet wybrać się na rodzinny kulig. Zakopane z kolei stanowi świetną bazę wypadową dla różnych wycieczek w Tatrach. Bukowina Tatrzańska i Kościelsko to jedne z tych miejscowości, do których warto zajechać będąc w Tatrach. Miejsca warte obejrzenia w Zakopanem to między innymi Dolina Chochołowska czy też Krupówki. Polana z fioletowymi krokusami oraz główny deptak Zakopanego są jak najbardziej punktami, które trzeba w życiu zobaczyć na własne oczy. Ponadto, jednym z najbardziej znanych miejsc w Tatrach jest Morskie Oko. Największe na tym terenie jezioro zachwyca swoim pięknem i sprawia, że przez cały rok jest tam mnóstwo turystów.

pensjonat Dziubas

Pensjonatów w górach jest naprawdę wiele, często po kilka, a nawet kilkanaście, w jednym mieście. W samym Zakopanem można znaleźć je na każdym kroku. Pensjonat w górach w tym mieście wart polecenia znajduje się blisko stoku, z czego cieszyć się będą osoby, które przyjechały specjalnie po to, aby skorzystać z zimowych atrakcji i odpocząć poprzez dawkę sportu. Pensjonat przy stoku narciarskim jest świetnym pomysłem niezależnie od miasta, ponieważ gwarantuje nie tylko świetną lokalizację i możliwość dojścia na pieszo w każde miejsce, ale również oferuje piękne widoki. Wybierając hotel warto też zwrócić uwagę na główne punkty widokowe. Mała odległość sprawia, że łatwo dojść w takie miejsca, a ponadto czasem można cieszyć się świetnym widokiem z okna. Jest to niewątpliwie jedną z większych zalet pensjonatów przy stokach.


facebook