wirtualny spacer
Zarezerwuj

Góry i woda w jednym? Ależ tak!

Osoby, które uwielbiają piesze wędrówki po górach lub szusowanie na nartach, zazwyczaj nie mogą doczekać się kolejnego wyjazdu na południe Polski. Czasami jednak wybierają się w góry z towarzystwem, które od zdobywania kolejnych szczytów, ceni sobie bardziej relaks nad wodą. Aby wszyscy byli zadowoleni z pobytu, warto wybrać Białkę Tatrzańską. Tu każdy znajdzie coś dla siebie. Jak to możliwe?

Wycieczki i zwiedzanie

W Białce nikt się nie nudzi. Poza szlakami górskimi, w okolicy jest jeszcze dużo miejsc do zobaczenia. W samej Białce koniecznie trzeba zobaczyć piękny rezerwat przyrody - przełom Białki. Warto wybrać się do Niedzicy, nad Jezioro Czorsztyńskie, aby podziwiać zamek z XVI wieku, oraz zobaczyć jak działa zapora Niedzica. Ci, spragnieni pięknych widoków, mogą wybrać się na spływ Dunajcem, by podziwiać okolicę, słuchając opowieści flisaków. Niedaleko miejscowości znajduje się także malownicza Demianowska Jaskinia Lodowa. Dla dzieci atrakcją z pewnością będzie wjazd kolejką gondolową do Skalnatego Plesa (1751 m n.p.m.) na Łomnicką Przełęcz. Będąc w Białce, wypada też zobaczyć Wąwóz Homole, Wysoką – najwyższy szczyt Pienin i Trybsz – najstarszą panoramę Tatr. Aktywni mogą wybrać się na zwiedzanie zabytków Spiskiej Białej. A to tylko część atrakcji wokół Białki!

Co z tą wodą?

Osoby planujące wynająć pensjonat w Białce mogą liczyć też na relaks... w wodzie. Z Białki można szybko dostać się do Termy Bania. W obiekcie znajdziemy oczywiście klasyczne atrakcje basenowe, takie jak: zjeżdżalnie, bicze wodne, gejzery i brodziki dla dzieci. Jednak to, co czyni je wyjątkowymi to fakt, że baseny zasilane są naturalną wodą termalną o temperaturze 34 - 38°C. Wody termalne mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie – wyższa temperatura wody i lekko kwaśny odczyn sprawiają, że organizm wchłania cenne substancje zawarte w wodzie. W parku znajdują się też łaźnie parowe, strefy SPA i wellness, a także różnego rodzaju zajęcia rehabilitacyjne. Kompleksy termalne gwarantują więc wspaniałą zabawę dla każdego członka rodziny – od juniora, do seniora.


facebook