wirtualny spacer
Zarezerwuj

Co to znaczy komfortowy nocleg w 3-gwiazdkowym pensjonacie?

Wybierając nocleg w hotelu lub pensjonacie warto zwrócić uwagę na liczbę gwiazdek, które informują o tym, jakiego standardu mogą oczekiwać goście. Co oznacza nocleg w 3-gwiazdkowym pensjonacie?

Podstawowe wyposażenie pokoju

Standardem w 3-gwiazdkowym obiekcie jest m.in.: komfortowe łóżko jednoosobowe lub dwuosobowe, szafa na ubrania (co najmniej trzy wieszaki przeznaczone dla każdego gościa), szafka nocna albo stolik, stół, lustro, lampka nocna, krzesło oraz przynajmniej jedno gniazdko z łatwym dostępem. W takich obiektach gość może liczyć też na wykładzinę dywanową, a także inne dodatki gwarantujące przyjemny pobyt, takie jak pasujące do wystroju firanki i zasłony oraz zapewniające komfort rolety lub żaluzje. Te ostatnie można spotkać zwłaszcza wtedy, gdy obiekt znajduje się w mieście, przy ruchliwych ulicach lub niskich piętrach budynku.

Wyposażenie łazienki

By pobyt w 3-gwiazdkowym pensjonacie był przyjemny, odpowiednio wyposażona musi być również łazienka. Zazwyczaj znajduje się w niej praktyczna w użytkowaniu kabina prysznicowa, umywalka z blatem albo półką oraz WC. Nie może zabraknąć również praktycznego lustra, gniazdka do którego można podłączyć urządzenia takie jak suszarka oraz kosza. Miłym dodatkiem dla gości są ponadto podstawowe akcesoria do mycia takie jak mydło w dozowniku do rąk oraz płyn pod prysznic. Te ostatnie będą przydatne zwłaszcza, gdy goście zapomnieli o swoich własnych przyborach, dzięki czemu nie będą musieli kupować ich na czas pobytu.

Dodatkowe udogodnienia

Współcześnie dla gości równie istotny jest bezpłatny i nielimitowany dostęp do Internetu, a także telewizja. Wczasowicze powinni móc liczyć również na możliwość spożycia posiłków w obiekcie czy sprzątania na życzenie, w tym regularnej wymiany ręczników i pościeli, co jest istotne zwłaszcza przy dłuższych pobytach.

Standard 3-gwiazdkowych pensjonatów jest jak widać szeroki, dlatego goście mogą liczyć na przyjemny i co najważniejsze komfortowy pobyt. Przed rezerwacją zawsze warto jednak dodatkowo sprawdzić, jakich udogodnień można spodziewać się w danym obiekcie.

 


facebook