wirtualny spacer
Zarezerwuj

Poznaj zalety noclegów przy stoku

Białka Tatrzańska to jeden z najchętniej wybieranych kurortów przez turystów z Polski jak i zza granicy. Wielość atrakcji, piękne widoki oraz liczne stoki narciarskie to te elementy, które przyciągają najbardziej. Narciarze mogą wybrać bazę noclegową tuż przy stoku co pozwala zaoszczędzić sporo czasu na dojazdach do wyciągów. Tutaj są one na wyciągnięcie ręki.

Białka Tatrzańska dla małych i dużych

Białka Tatrzańska – Kotelnica, to największy ośrodek narciarski zlokalizowany na Podhalu. Zlokalizowane są tutaj aż dwie stacje narciarskie tworzące jeden z najbardziej atrakcyjnych i najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Polsce o łącznej przepustowości sięgającej nawet 20 000 osób na godzinę. Wielość tras o zróżnicowanej trudności sprawia, że każdy niezależne od wieku i umiejętności może spędzić cudowny czas zjeżdżając na nartach. To miejsce stworzone dla wszystkich freaków zimowego szaleństwa, ale też tych, którzy chcą spędzić urlop w górach bez zakładania nart czy snowboardu. W okolicy Białki Tatrzańskiej znajdują się Termy Bania, czyli nowoczesny kompleks basenowy z basenami termalnymi, łaźniami parowymi, zjeżdżalniami oraz szeroką ofertą spa oraz Termy Bukowina. W obu tych miejscach zarówno dzieci jak i dorośli spędzą aktywnie czas pod okiem ratowników. Wizyta na termach to też świetny sposób na zregenerowanie ciała po długich zjazdach na pobliskich stokach narciarskich.

Jaki nocleg wybrać?

Wybór odpowiedniej lokalizacji pobytu w górach jest szczególnie ważny. Już na etapie planowania warto zastanowić się nad celem podróży oraz podejmowanymi aktywnościami. Osoby, które jadą w góry, ponieważ chcą jeździć na nartach powinny szukać pensjonatu położonego blisko stoków. Takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić na czasie i umożliwi nieograniczone szusowanie na nartach aż do zamknięta stoku. W takiej sytuacji nie musimy bać się o transport do wynajmowanego pokoju, ponieważ wystarczy kilka kroków i można zrelaksować się w łóżku lub wygodnej kanapie po dniu pełnym wrażeń. Podobnie osoby uwielbiające piesze wędrówki po górach niezależnie od pory roku powinny pomyśleć o noclegu zlokalizowanym blisko szlaków turystycznych lub innych ważnych punktów. Pozwoli to maksymalnie wykorzystać czas przeznaczony na odpoczynek na łonie natury.

 

 


facebook