wirtualny spacer
Zarezerwuj

Co można robić na termach? Atrakcje basenów termalnych i ich pozytywny wpływ na zdrowie

W Polsce możemy korzystać z wielu basenów termalnych. Są one nie tylko sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu, ale także pomagają zadbać o stan zdrowia i redukować objawy różnych schorzeń. Baseny termalne znajdziemy m.in. na Podhalu, gdzie oprócz relaksujących, gorących źródeł czekają na turystów także wyjątkowe widoki i możliwość korzystania z wszystkich uroków turystyki górskiej.

Jakie atrakcje oferują baseny termalne?

Oferta coraz bardziej popularnych term stale się zmienia. Rozwijana infrastruktura zapewnia wiele możliwości spędzania wolnego czasu nie tylko w towarzystwie najmłodszych członków rodziny, choć atrakcje dla dzieci są jedną z dodatkowych zalet wypoczynku w okolicy term. Baseny termalne na Podhalu to doskonały sposób połączenia uroków wypoczynku w górach z atrakcjami poszukiwanymi przez miłośników wypoczynku nad wodą. Dzięki temu możemy uniknąć konfliktów związanych z wyborem miejsca wypoczynku, co zdecydowanie zmniejsza stres towarzyszący planowaniu urlopu. Nasz pensjonat oferuje noclegi przy termach słynnych nie tylko w Polsce, a do tego znajduje się w pobliżu popularnych szlaków turystycznych oraz stoków narciarskich, co czyni z niego doskonałą bazę wypadową. Termy Bania, Termy Szaflary i Termy Bukowina oferują wiele atrakcji dla turystów z każdej grupy wiekowej m.in.

  • bezpieczne zewnętrzne i wewnętrzne baseny, które dostosowane do potrzeb dzieci,
  • atrakcje typowe dla każdego parku wodnego (zjeżdżalnie, brodziki dla maluchów),
  • możliwość korzystania z aqua aerobiku, który doskonale wpływa na układ ruchu i pomaga redukować nadmiar kilogramów,
  • relaks w SPA,
  • seanse aromaterapeutyczne w saunach,
  • wypoczynek w jacuzzi oraz możliwość skorzystania z hydromasażu.

Dodatkową atrakcją są niezapomniane widoki, którymi można cieszyć się niezależnie od wyboru formy spędzania wolnego czasu.

Jaki wpływ na zdrowie mają kąpiele w źródłach termalnych?

Baseny termalne zapewniają możliwość wykorzystania leczniczych właściwości ciepłych wód mineralnych. Zawarte w nich związki m.in. potas i siarczany wykazują pozytywny wpływ na układ ruchu, przyczyniając się do redukcji objawów częstych schorzeń ortopedycznych oraz wspomagając rehabilitację po urazach i kontuzjach. Właściwości wód termalnych pozytywnie wpływają także na nasze samopoczucie oraz układ nerwowy - doskonale redukują stres i związane z nim napięcie mięśniowe, wspomagają leczenie schorzeń o podłożu neurologicznym m.in. choroby Alzheimera i demencji starczej, a także są wsparciem w leczeniu nerwic i depresji. Wody termalne mają też pozytywny wpływ na skórę, usprawniają metabolizm i pomagają w leczeniu schorzeń endokrynologicznych.


facebook